Każdy z nas zna Świętego Mikołaja jako starszego pana z długą, białą brodą w czerwonym stroju i saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów. Nie wszyscy jednak wiedzą kim naprawdę był Mikołaj, któremu zawdzięczamy piękną tradycję obdarowywania się prezentami.

Tym przedstawieniem chcemy przybliżyć jego historię i pokazać go jako młodego chłopca z bogatego domu, który widząc ubóstwo panujące dookoła, postanawia to zmienić. Razem z dziećmi pakuje do worka rzeczy mające uradować biednych i udaje się nocą do miasta, by niepostrzeżenie podrzucić podarunki.

Po obejrzeniu spektaklu dojdziemy do wniosku, że dawanie daje dużo więcej radości niż branie, a prezenty powinny nam przypominać również o tym jak ważne jest to, by dzielić się z potrzebującymi.

Występują: Mikołaj, Jakub – ojciec trzech córek, Sąsiad Jakuba, Lokaj, Biskup
Czas trwania: około 40 minut
Pobierz plakat:

icon-1.png

O nas

Pragniemy zaprezentować Państwu naszą działalność artystyczną. Jesteśmy teatrem żywego aktora. Proponujemy Państwu spektaktle o wyjątkowej tematyce wyróżniającej nas spośród pozostałych teatrów. Nasi aktorzy w sposób atrakcyjny i przystępny dla młodego widza przekazują w nich uniwersalne, chrześcijańskie wartości, które uczą tego, jak być dobrym człowiekiem.
icon-2.png

Adres

Teatr Eden Adrian Porębskiul. Jagiellońska 6, 32-020 WieliczkaNIP: 6832001409
icon-3.png

Kontakt