Co to znaczy, że „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w tej wzruszającej, ale i pełnej humoru historii o Bogaczu, dla którego dobra materialne stały się najwyższą wartością. Wystawne uczty i zabawy w pięknym pałacu pełnym gości dają mu poczucie, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Bogacz gardzi biednymi i potrzebującymi, wyśmiewa ich, nie ma zamiaru im pomagać. Tylko co się stanie kiedy on sam będzie w potrzebie? Kto wyciągnie do niego pomocną dłoń? Czy będą to goście bawiący się w pałacu? A może ktoś, kto nigdy nie był tam zaproszony…

W tym przedstawieniu widzowie uczą się, że dobrobyt i majętność są niczym, kiedy nie ma się prawdziwych przyjaciół, a bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.

Występują: Łazarz, Sąsiad Łazarza, Bogacz, Kucharz oraz pies Bartuś
Czas trwania: około 40 minut
Pobierz plakat:

icon-1.png

O nas

Pragniemy zaprezentować Państwu naszą działalność artystyczną. Jesteśmy teatrem żywego aktora. Proponujemy Państwu spektaktle o wyjątkowej tematyce wyróżniającej nas spośród pozostałych teatrów. Nasi aktorzy w sposób atrakcyjny i przystępny dla młodego widza przekazują w nich uniwersalne, chrześcijańskie wartości, które uczą tego, jak być dobrym człowiekiem.
icon-2.png

Adres

Teatr Eden Adrian Porębskiul. Jagiellońska 6, 32-020 WieliczkaNIP: 6832001409
icon-3.png

Kontakt