O nas

Od zarania dziejów sztuka szła krok za wiarą jako jej oddana towarzyszka i ilustratorka. Pozostając wiernymi tej zasadzie stworzyliśmy Teatr Eden po to, by w niecałą godzinę przenieść młodych widzów w pełen mądrości świat historii biblijnych.
Stając wobec problemu wyjałowienia w społeczeństwie wartości moralnych, zrodziło się w nas pragnienie przygotowania niniejszej propozycji dla najmłodszych.

Teatr Eden oprócz wyróżniającej tematyki spektakli cechuje pełen profesjonalizm, rzetelność oraz odpowiedzialność za słowo. Istotne jest dla nas by wszystko, co wchodzi w skład wystawianej sztuki było na najwyższym poziomie: stroje – szyte na miarę, zachwycają barwnością i orientalnością; muzyka – komponowana i nagrywana w studio, a także ta grana na żywo stanowi idealne uzupełnienie dialogów; kurtyny – malowane ręcznie przez absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych ułatwiają odnalezienie się w bajkowej rzeczywistości.

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem – ta myśl stała się dla nas wskazówką jak pokazać dzieciom świat wartości chrześcijańskich – odróżnianie dobra od zła, empatię, wierność Bogu, poczucie własnej godności. Nasze spektakle są interaktywne, co oznacza, że dajemy dzieciom możliwość kreatywnego współtworzenia ich.
Dzięki temu spektakl grany w Państwa przedszkolu staje się unikatowy i niepowtarzalny.  Nasze przedstawienia  skierowane są dla dzieci w wieku 3-9 lat, czas trwania – około 40 minut – jest optymalny dla koncentracji młodych widzów.

powrót